FileMaker
FileMaker – co to takiego?

FileMaker – co to takiego?

Zacznijmy od definicji

Kiedyś na FileMaker mówiło się baza danych (więcej: https://goidea.pl/filemaker.php). Jednak obecnie jest to już coś znacznie więcej. FileMaker to cały komplet aplikacji, które pozwalają na tworzenie naszych własnych rozwiązań, a więc systemów, które służą przetwarzaniu, gromadzeniu oraz udostępnianiu danych i treści. Może się to wydawać nieco skomplikowane, ale w rzeczywistości takie nie jest. Jeśli chcemy mieć swój własny system do obsługi serwisu, sprzedaży, przyjmowania zgłoszeń wypożyczalni, kiosku z informacjami, naukowej pracowni badawczej, czy też katalogowania domowych kolekcji, to platforma FileMaker jest wręcz idealna.

Na jakich systemach działa FileMaker? Działa na Windows, macOS oraz iOS. Z kolei przy pomocy stron internetowych na większości innych platform. Nadaje się do tworzenia jednostanowiskowych pojedynczych aplikacji, jak i rozbudowanych systemów sieciowych. Główną zaletą platformy FileMaker jest jej spora elastyczność. Rozwiązanie, które zrobiliśmy na swoje własne potrzeby, łatwo oraz samodzielnie rozbudujemy tak, że sprosta śmiało wymaganiom nawet bardzo dużej korporacji.

Wspaniałe nowości


Dzięki wersji „advanced” można korzystać z wielu zaawansowanych deweloperskich funkcji. Wystarczy, że do nich włączymy dostęp w poszczególnych ustawieniach aplikacji. Będziemy bardzo zadowoleni z tabeli dodatkowych. Tenże drobiazg ułatwi nam zdecydowanie start, jak i rozbudowę aplikacji już istniejących. Tak jak do tej pory, mamy do dyspozycji kilkanaście rozwiązań startowych oraz przykład. W każdej chwili możemy skorzystać z nowej dodatkowej tabeli. Dzięki temu do projektu dodajemy tabelę wprost podczas edycji samego układu interfejsu. Nie musimy nawet przechodzić do panelu zarządzania poszczególnymi tabelami. Do wyboru mamy także bardzo dużą liczbę gotowców, które możemy edytować. Tabela jest od razu wyposażona w przydatne dodatkowe pola (konto, klucz oraz czas utworzenia). Innowacji jest naprawdę sporo.

Sama platforma jest bardzo funkcjonalna. Czy będziemy mieli problem z jej obsługą? Raczej nie, ponieważ platforma sama w sobie jest bardzo intuicyjna. Wszystko jest nam wyjaśniane i to na każdym kroku. Nie obawiajmy się, że coś będzie niejasne, ponieważ możemy skorzystać ze wskazówek i wyjaśnień. Po którymś z kolei kontaktem z tą platformą będziemy już się świetnie odnajdywać. Naprawdę szybko się nauczymy tutaj poruszać i korzystać ze wszelkich funkcji, nawet tych, które są całkowitą nowością. Naprawdę są przydatne i żal byłoby z nich nie korzystać.