FileMaker
Jakie korzyści dostarcza platforma FileMaker?

Jakie korzyści dostarcza platforma FileMaker?

FileMaker jest platformą, która umożliwia błyskawiczną kreację aplikacji przy jednoczesnym wykorzystaniu minimalizacji kodu. Na początku lat 80 przedsiębiorstwo Nashoba Systems of Concord zaprojektował program komputerowy, który został oparty na systemie MS-DOS. Program o nazwie Nutshell był sprzedawany przez firmę elektroniczną Leading Edge. Wraz z wprowadzeniem na rynek Macintosha spółka Nashoba połączyła podstawowy silnik danych wraz z najnowocześniejszym interfejsem graficznym użytkownika. Dystrybutor Leading Edge nie był już zainteresowany sprzedażą najnowszej wersji oprogramowania. Wolał skupić się tylko i wyłącznie na sprzedaży MS-DOS oraz zachować oryginalną nazwę Nutshell. Nashoba była zmuszona do poszukania nowego dystrybutora, który stał się Fore Thought Inc. Nowy dystrybutor wprowadził program na Macintosha i zmieniając jego nazwę na FileMaker. Wprowadzając Macintosha Plus przez korporacje Apple w 1986 roku, najnowsza wersja FileMaker została zmieniona na FileMaker Plus tak, aby w pełni odzwierciedlić nazwę najnowszego modelu.

Jakie korzyści dostarcza platforma FileMaker?

Platforma FileMaker dostarcza użytkownikowi wiele korzyści. Jedną z nich jest tworzenie bardzo wygodnych aplikacji, które dedykowane są pod indywidualne wymagania użytkownika

Platforma FileMaker dostarcza użytkownikowi wiele korzyści. Jedną z nich jest tworzenie bardzo wygodnych aplikacji, które dedykowane są pod indywidualne wymagania użytkownika. Platforma FileMaker umożliwia stworzenie aplikacji spełniająca określone wymagania dla naszego biznesu. Dzięki niej można połączyć ze sobą inne istniejące systemy oraz wspierać wszystkie działania pracowników. Platforma FileMaker robi to w błyskawicznym tempie, w ten sposób przedsiębiorstwo oszczędza czas, uwalnia swoje zasoby, a przede wszystkim skupia się na swoim rozwoju. Kolejną korzyścią jest kreacja zorientowana w głównej mierze na użytkowniku. Większość firm na rynku nie ma klarownego obrazu wymagań, które dotyczą aplikacji. Platforma FileMaker umożliwia bezpieczne rozpoczęcie pracy bez wyobrażenia o końcowym etapie programu. FileMaker w bardzo łatwy sposób angażuje na każdym etapie pracy swoich użytkowników. Pozwala również na podstawie zwrotnych informacji budować swój system na bieżąco. W ten sposób wszystkie wymagania mogą ulegać zmianie podczas trwania projektu.

Jedną z korzyści jest mobilność platformy oraz zabezpieczone udostępnianie danych. FileMaker tworzony jest raz, ale później może być udostępniony na różnych platformach jak telefony, przeglądarki internetowe, laptopy, czy komputery stacjonarne. Aplikacja działa zarówno lokalnie, jak i w środowisku serwerowym. Może być również obsługiwana przez kilkuset użytkowników jednocześnie. Natomiast transfer danych jest zaszyfrowany.

Ekosystem aplikacji FileMaker jest bardzo bezpieczny jednakowo pod kątem uprawnień dostępu, technologii, a także szyfrowania danych

Ekosystem aplikacji FileMaker jest bardzo bezpieczny jednakowo pod kątem uprawnień dostępu, technologii, a także szyfrowania danych. Dzięki niezwykle dużemu ekosystemowi użytkowników oraz developerów z całego świata zapewnia bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Utworzenie globalnej sieci specjalistów można w każdej chwili otrzymać od nich wsparcie. Koszt stworzenia aplikacji przy wykorzystaniu FileMaker jest bardzo niski.