FileMaker
FileMaker – zaawansowana platforma do tworzenia aplikacji

FileMaker – zaawansowana platforma do tworzenia aplikacji

FileMaker stanowi rozbudowaną, zaawansowaną i wielofunkcyjną platformę IT, która przede wszystkim stwarza możliwości tworzenia własnych, spersonalizowanych aplikacji oraz programów. Jedną z największych zalet platformy jest dostarczanie praktycznych rozwiązań dla firm. Z wykorzystaniem FileMaker można bowiem stworzyć programy ułatwiające obsługę zamówień czy też przygotowanie dokumentacji projektowych czy dokumentów finansowych. Dopasowanie platformy do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstw czyni z niej narzędzie wszechstronne i chętnie stosowane.

Co trzeba zrobić, aby uzyskać dostęp do platformy?

FileMaker stanowi rozbudowaną, zaawansowaną i wielofunkcyjną platformę IT, która przede wszystkim stwarza możliwości tworzenia własnych, spersonalizowanych aplikacji oraz programów

 

Korzystanie z FileMaker nie jest możliwe w wersji domowej. Aby użytkować platformę trzeba korzystać z komputera, który jest częścią UQ. Użytkowanie FileMaker odbywa się poprzez posiadanie specjalnej licencji. Licencja- w zależności od jej stopnia zaawansowania z platformy mogą korzystać tylko określeni użytkownicy lub też w drugiej opcji serwer może być używany przez wielu użytkowników. Po otrzymaniu licencji konieczne jest zainstalowanie specjalnego oprogramowania- dostępnego zarówno na macOS jak i na Microsoft Windows.

Przeznaczenie platformy oraz jej wersje

W praktyce, oprogramowanie instalowane jest w zespołach akademickich, badawczych, w działach administracyjnych oraz w prywatnych przedsiębiorstwach. Jest to rozwiązanie zaawansowane, które podnosi prestiż firmy i znacząco usprawnia jej funkcjonowanie w praktyce. Różne wersje FileMaker dedykowane są do konkretnych celów, a więc:

  • Wcześniej wspomniany FileMaker Pro dla większej ilości użytkowników, którzy będą mieli dostęp do serwera.
  • FileMaker Server – umożliwia sprawne zarządzanie bazami danych.
  • FileMaker Go – wersja umożliwiająca dostęp do platformy nawet bez dostępu do oprogramowania na komputerze. Dzięki FileMaker Go można np. wysyłać podpisane kontrakty jeszcze będąc w trasie.

Korzystanie z FileMaker nie jest możliwe w wersji domowej. Aby użytkować platformę trzeba korzystać z komputera, który jest częścią UQ

  • FileMakerData API
  • FileMaker Cloud – umożliwia publikację danych w chmurze.
  • FileMaker WebDirect – umożliwia otwieranie ze stworzonych w ramach platformy aplikacji poprzez przeglądarkę internetową. Ułatwia to korzystanie z nich na urządzeniach przenośnych takich jak tablet czy telefon. Zwiększa też w praktyce dostępność danych.

Jakie zadania można wykonać za pomocą platformy?

Na pewno warto zwrócić uwagę na fakt, że tworzenie aplikacji poprzez oprogramowanie jest dość intuicyjne. Oprogramowanie umożliwi efektywne zarządzanie bazami danych czy też bazami kontaktów. Da również możliwość zarządzania treścią. Dzięki platformie można w znacznie prostszy i intuicyjny sposób śledzić stany magazynowe, a także statusy rozmów z klientami firmy. Można łatwo zarządzać zarówno zleceniami, jakie firma obecnie posiada jak i wystawianymi fakturami. Jak można się zorientować, narzędzie wspiera mądre zarządzanie firmą, a także przyczynia się do jej lepszej organizacji- wszystko to bezpośrednio przekłada się na takie aspekty jak terminowość zleceń, profesjonalizm ich wykonywania czy też lepszą obsługę klientów.

Dostępne dzięki platformie funkcje i możliwości pozwalają lepiej orientować się w bieżącym stanie firmy i mądrzej nią zarządzać. Dają możliwość lepszego kontrolowania finansów i podejmowania decyzji strategicznych. Wszystkie dane można w łatwy sposób sortować, a pracę na danych automatyzować. Generowanie raportów ułatwia bieżącą sprawozdawczość w firmie.

Korzystanie z oprogramowania FileMaker jest proste ze względu na graficzny interfejs użytkownika. Tym samym obsługą oprogramowania mogą zajmować się szeregowi pracownicy firm, a nie jedynie osoby zaznajomione z informatycznym żargonem.