FileMaker
Nowoczesne i przydatne oprogramowanie FileMaker

Nowoczesne i przydatne oprogramowanie FileMaker

FileMaker to aplikacja bazodanowa używana przez wiele firm i organizacji. FileMaker był pierwotnie znany jako „File and Music Order”. W 1983 roku została wydana pierwsza wersja FileMaker Pro. Przez lata oprogramowanie było dalej rozwijane i jest teraz dostępne na wielu platformach. Organizacja danych w bazie danych FileMaker może być skomplikowana lub prosta, w zależności od tego, jak została zaprojektowana.

Rozwój oprogramowania FileMaker?

Kiedy FileMaker został początkowo wydany jako „File and Music Order”, był używany głównie do zarządzania klientami. Gdy oprogramowanie zyskało popularność, ludzie zaczęli używać go do innych aplikacji biznesowych, takich jak zarządzanie finansami, zarządzanie łańcuchem dostaw i śledzenie sprzedaży. Obecnie FileMaker obsługuje ponad 200 języków, w tym HTML5, CSS3 i JavaScript. Interfejs użytkownika aplikacji FileMaker jest oparty na językach programowania HTML5, CSS3 i JavaScript w celu tworzenia dynamicznych interfejsów, które mogą być łatwo modyfikowane przez użytkownika. Plik zawierający strony internetowe o nazwie WebObject służy do tworzenia interaktywnych aplikacji internetowych HTML5 za pomocą FileMaker Pro.

W jakim celu stosuje się platformę internetową FileMaker?

FileMaker służy przede wszystkim do projektowania aplikacji bazodanowych. Pozwala użytkownikom tworzyć tabele w celu organizowania danych na różne sposoby. Użytkownicy mogą samodzielnie aktualizować swoje bazy danych, dzięki czemu transakcje są zapisywane natychmiast, bez żadnych przestojów.

Samoaktualizująca się baza danych FileMaker umożliwia użytkownikom natychmiastowe zapisywanie danych bez oczekiwania na dostępność zasobów systemowych, takich jak miejsce na dysku lub szybkość procesora. Interfejsy użytkownika samoaktualizującej się aplikacji bazodanowej wyglądają dokładnie tak samo za każdym razem, gdy są uruchamiane, ponieważ nie ma potrzeby ponownego ładowania danych z dysku po ich zmianie (np. w aplikacji SQL). Podczas ładowania nowych danych do tego rodzaju bazy nie ma potrzeby aktualizowania wszystkich pól ani ponownego obliczania jakichkolwiek formuł- stare wartości sprzed załadowania nowych danych są nadal ważne, ponieważ system automatycznie śledzi zmiany w czasie.

FileMaker Pro

FileMaker Pro to narzędzie, które pozwala na zarządzanie i udostępnianie informacji w sieci. Można tworzyć własne bazy danych odpowiadające potrzebom wielu użytkowników- wystarczy tylko przeciągnąć i upuścić pliki programu Microsoft Excel do programu FileMaker Pro, aby rozpocząć pracę.

Narzędzie informatyczne FileMaker Pro zostało zaprojektowane tak, aby pomóc tworzyć raporty i zapisywać je jako pliki xls lub PDF. Stworzoną bazę danych można umieścić w sieci za pomocą kilku kliknięć myszką. Będą mogli z niej korzystać zarówno użytkownicy Windows, jak i Mac OS. Aby pobrać najnowszą wersję programu, należy wejść na stronę producenta i podać swój aktualny adres e-mail. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do programu.

FileMaker – Podsumowanie

FileMaker pozwala na tworzenie niestandardowych rozwiązań, które rozwiązują unikalne problemy biznesowe w wielu firmach, przedsiębiorstwach. Oprogramowanie tego typu umożliwia szybkie tworzenie aplikacji do zarządzania, śledzenia projektów, wydarzeń, kontaktów, zasobów, a także fakturowania oraz do automatyzacji przepływów pracy i nie tylko.

Choć na pierwszy rzut oka FileMaker wygląda na złożone oprogramowanie, może być z łatwością używane przez każdego. Wersja FileMaker dla systemu Windows jest bardziej praktyczna. Aby zaprojektować efektywną, zaawansowaną aplikację biznesową przy użyciu programu FileMaker Pro 15 lub nowszego, aplikacja może być zaprojektowana przez programistę.