FileMaker
Co to jest FIleMaker?

Co to jest FIleMaker?

FileMaker to oprogramowanie, które pozwala zarządzać bazami danych oraz tworzyć systemy oparte na bazach danych. Platforma jest wszechstronna. Posiada wiele interesujących funkcji, które umożliwiają na przykład analizowanie danych, generowanie raportów. Umożliwia także przesyłanie informacji do innych systemów. Dlatego też oprogramowanie FIleMaker jest dostosowane do pracy w chmurze danych. W związku, z czym jest to także nowoczesny system, który może być rozbudowywany na platformach typu online. Aplikacje zbudowane na podstawie systemu FileMaker działają w strukturze klient-serwer. Mogą szybko i bezpiecznie dostarczać informacje. Są także wieloplatformowymi aplikacjami. FileMaker działa na wielu systemach takich jak Windows czy też Mac.

Zalety platformy FileMaker

FileMaker to platforma, która umożliwia budowanie przejrzystych i nowoczesnych programów, które można w dowolnym momencie rozbudowywać. Program jest bardzo intuicyjny. Posiada wiele dodatków. Oprogramowanie będzie idealne dla firm z branży produkcyjnych, handlowych, medycznych, biznesowych, usługowych. FIleMaker może być stosowany zarówno przez osoby nieznające się na programowaniu oraz przez specjalistów. Platforma umożliwia programowanie zarówno tych prostych apliakcji jak i zaawansowanych. Posiada wiele mechanizmów umożliwiających budowanie złożonych architektur systemowych opartych na bazach danych.

FIleMaker jako nowoczesne narzędzie online


FIleMaker jest innowacyjnym narzędziem, które można wykorzystać dla nowych jak i już istniejących przedsiębiorstw. Aplikacje budowanie dla firm mogą pracować zarówno lokalnie jak i online. W związku, z czym program FIleMaker wykorzystuje się do kreowania programów typu ERP, CRM, które pracują coraz częściej w chmurze danych. Takie rozwiązanie pomaga wielu pracodawcą dostosowywać swoje dane do dzisiejszych standardów. Dlatego też mogą oni integrować swoje systemy z innymi programami na przykład handlowymi, biznesowymi, produkcyjnymi, które coraz więcej danych przechowują na zewnętrznych serwerach. Najczęściej tego typu dane są przesyłane w trybie VPN. Informacje cyfrowe są więc zabezpieczone. W dodatku platforma FIleMaker daje możliwość tworzenia bezpiecznych i bezawaryjnych systemów.

Program FileMaker jest także przydatny w celu uzyskania dostępu do określonych osobistych aplikacji na komputerach z systemem Mac czy też Windows.

Kluczowe cechy systemu FIleMaker to:

  • Łatwe oraz szybkie tworzenie aplikacji bazodanowych dla indywidualnych potrzebom biznesowym.
  • Budowanie programów z wykorzystaniem wbudowanych szablonów.
  • Nowoczesne i solidne zabezpieczenia.
  • Integracja z systemami zarządzania hurtownią danych itp.

FileMaker – Podsumowanie

Dzięki platformie FileMaker można zbudować każdą aplikację, która spełnia określone wymagania. Narzędzie to umożliwia między innymi zintegrowanie systemów oraz wspieranie zdalnie codziennych działań pracowników w danej firmie. FileMaker pozwala na zarządzanie bazami danych. To także program, który da możliwość tworzenia wielu aplikacji biznesowych dostosowanych na różne urządzenia.