FileMaker
Wszechstronna platforma informatyczna FileMaker

Wszechstronna platforma informatyczna FileMaker

Usługa FileMaker – Co to jest i do czego służy?

FileMaker jest niezbędną platformą informatyczną do zarządzania bazami danych. Pozwala również na budowanie wielu aplikacji serwerowych, zarówno tych pracujących w chmurze obliczeniowej jak i na serwerach firmowych danego przedsiębiorstwa. Jeśli wciąć pracujemy z podstawowymi formularzami, a także z arkuszami kalkulacyjnymi, istnieje lepszy sposób na tego rodzaju pracę.

Co to jest narzędzie FileMaker?

FileMaker Pro to wieloplatformowa aplikacja bazodanowa. Jest to również narzędzie do budowania oprogramowań, aplikacji. Platforma ma również możliwość eksportowania czy też importowania danych, które można potem wykorzystać do stworzenia niestandardowych aplikacji.

Graficzny interfejs użytkownika programu FileMaker pozwala wielu zespołom na łatwe wyszukiwanie, sortowanie, a także filtrowanie zestawów danych cyfrowych. Warto zaznaczyć, że każdy plik w bazie danych FileMaker Pro może przechowywać wiele:

  • Układów.
  • Pól.
  • Skryptów.
  • Funkcji.
  • Obliczeń.

Platforma internetowa FileMaker może również integrować się z popularnymi technologiami online, takimi jak: XML, JavaScript, HTML, PHP. W związku z tym pozwala to danemu zespołowi usprawnić pracę, zwiększyć wydajność, oszczędzając tym samym czas i pieniądze.

FileMaker może pracować jako prosty, graficzny interfejs użytkownika (GUI)

Rozwiania jakie oferuje platforma FIleMaker

Aplikacja, którą jest Claris FileMaker Pro to platforma IT, która przede wszystkim ułatwia zarządzanie, przechowywanie, a także wykorzystywanie ważnych dla firm, osób prywatnych informacji w centralnej lokalizacji.

FileMaker został wyposażony w wiele wbudowanych narzędzi, które umożliwiają przede wszystkim szybkie i łatwe rozpoczęcie pracę z danymi. Wystarczy w tym celu przeciągnąć swoje arkusze Excel do systemu FileMaker tak by zaimportować dane albo też skorzystać z rozwiązań startowych. Jeżeli dana firma, osoba prywatna chce dokonać znaczących zmian albo rozbudować dany system, może do tego celu użyć właśnie FileMaker.

To narzędzie dla amatorów, a także dla profesjonalistów znających się na generowaniu aplikacji biznesowych itp.

Aplikacje można także wykorzystać do kreowania różnorodnych narzędzi, systemów, baz danych, CRM czy też ERP itp.

Jest to potężne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które wymagają wydajniejszego, sprawniejszego tworzenia raportów, a także usprawnienia, procesów, przepływów pracy w konkretnej firmie. Warto więc poznać tę intuicyjną platformę danych!

FileMaker jest niezbędną platformą informatyczną do zarządzania bazami danych

Intuicyjny interfejs oprogramowania FileMaker

FileMaker może pracować jako prosty, graficzny interfejs użytkownika (GUI). Ma bardzo potężny pulpit nawigacyjny, który pozwala na intuicyjne, proste dostosowywanie interfejsów użytkownika. W związku z tym gwarantuje to danemu zespołowi efektywne, a także szybkie rozwiązywanie codziennych zadań i celów.

Interfejs użytkownika posiada wiele przydatnych funkcji nie tylko dla programistów, ale także amatorów. Umożliwia między innymi stworzenie oraz wygenerowanie danego pliku bazy danych, który to można potem z powodzeniem publikować na serwerze FileMaker albo też w chmurze FileMaker.

FileMaker – Podsumowanie

Krótko mówiąc, FileMaker Pro służy do sortowania, gromadzenia czy też analizowania danych. Rozwiązania stworzone za pośrednictwem FileMaker mogą pracować na każdym urządzeniu jak Mac albo też PC.

FileMaker jako platforma internetowa może być dostępna z prawie każdego urządzenia, z dowolnego miejsca z użyciem własnych urządzeń, niezależnie od tego, czy będzie to smartfon, komputer stacjonarny czy też laptop.

FileMaker jest udostępniony w wielu wersjach jak: FileMaker Pro, FileMaker Go, FileMaker Server, FileMaker Data API, WebDirect, FileMaker czy też FileMaker Cloud.