FileMaker
FileMaker – najważniejsze cechy i zalety

FileMaker – najważniejsze cechy i zalety

FileMaker jest platformą IT, jaka cieszy się ogromnym uznaniem na rynku. Pełni ona szereg ciekawych funkcji, jakie doceniają użytkownicy. Przede wszystkim można liczyć na integrację bazy danych z interfejsem graficznym użytkownika oraz funkcjami bezpieczeństwa. Od tej pory użytkownik ma możliwość modyfikowania bazy danych, co odbywa się przez korzystanie z nowych elementów. Co ciekawe, platforma jest dostępna na wielu urządzeniach, co daje szereg nowych możliwości. Czym cechuje się FileMaker? Jakie ma zalety? Jak powstała ta platforma? O czym warto wiedzieć?

FileMaker

FileMaker Pro jest aplikacją internetową, jaka początkowo była nazywana FileMaker. Następnie została opracowana dla Apple Macintosh oraz wydana w roku 1985. Pięć lat później nazwę zmieniono na FileMaker Pro. Od roku 1992 z aplikacji może korzystać klasyczny system macOS, Mac OS oraz Microsoft Windows. Na uznanie zasługuje fakt, że z aplikacji skorzystamy w wieloplatformowym środowisku. Nie zapominajmy o FileMaker Go – to palikacja, jaką wydano w 2010 roku. Nadaje się ona na urządzenia z systemem iOS.

Platforma oferuje również FileMaker Server. To rozwiązanie pozwala na scentralizowany hosting aplikacji, z jakich korzystają odbiorcy aplikacji mobilnych i deskopowych. Ponadto, zyskujemy dostęp na serwerze Claris (FileMaker Cloud).

FileMaker Server umożliwia scentralizowany hosting aplikacji, z których mogą korzystać klienci korzystający z aplikacji desktopowych lub mobilnych. Jest również dostępny na serwerze Claris, o nazwie FileMaker Cloud.

Kilka słów o historii

Poznając platformę IT, warto dowiedzieć się kilku rzeczy o jej historii. Początkowo FileMaker był programem komputerowym, jakie opierał się na systemie MD-DOS. Został on opracowany przez organizację Nashoba Systems of Concord w latach 80. Nutshell z kolei dystrybuowany był przez firmę Leading Edge, jaka zajmowała się marketingiem elektroniki. Jakiś czas temu rozpoczęła ona sprzedaż mobilnych komputerów z IBM PC.

Następna wersja FileMaker zyskała miano FileMaker Plus, tak aby wskazywać na nowy model. Nashoba postanowiła samodzielnie opublikować kolejną wersję, czyli FileMaker.

Jakie zalety ma FileMaker?

FileMaker Server jest niezawodnym oprogramowaniem, jakie ma wiele zalet. W tym wypadku służy ono do zarządzania i współdzielenia baz danych, jakie zostały stworzone z użyciem FileMaker Pro i rozszerzenia dostępności o przeglądarkę internetową. Każdy odbiorca zyskuje możliwość dostępu do najnowszych informacji, co wpływa na produktywność oprogramowania IT. Nowoczesne rozwiązanie pozwalają cały czas rozwijać firmę, tak aby zyskać przewagę na tle konkurencji. Zyskujemy dostęp do hostowanych połączeń, co wpływa na sprawne działanie.

FileMarker to ceniona platforma IT, jaka już od lat cieszy się uznaniem wśród wielu firm. Aktualnie prowadzenie własnej działalności jest nie lada wyzwaniem. Musimy stawiać na takie narzędzia, jakie pozwolą sprawnie wykonywać pracę i cały czas poszerzać swoją ofertę. Nie dziwi zatem fakt, że FileMaker wzbudziła zaufanie odbiorców.